atlas-czy-wolne-ciężary

Atlas do ćwiczeń czy trening z wolnymi ciężarami?

Planujesz rozpocząć trening na siłowni ale nie wiesz od czego zacząć układanie planu? Zacznij od doboru odpowiednich ćwiczeń kładąc największy nacisk na wolne ciężary.

Czym są wolne ciężary?

Wolne ciężary to np.: hantle i sztangi. Wybór pomiędzy treningiem na atlasie, a treningiem z wolnymi ciężarami jest dość trudny i zależy przede wszystkim od planu treningowego użytkownika. Ćwiczenia na atlasie nie wymagają asysty osób trzecich, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo osoby trenującej. Atlas do ćwiczeń bardzo często jest polecany przez trenerów osobom początkującym, a także tym, którzy wymagają rehabilitacji po urazie czy kontuzji. Wszystkie obciążenia są prowadzone albo na linkach, albo na prowadnicach. Trening na atlasie i na wolnych ciężarach gwarantuje wyrzeźbienie, uelastycznienie i wzmocnienie mięśni, sylwetki.

Bezpieczeństwo

Sprzęt nie powinien być przeciążony. Należy odpowiednio wyregulować i umocować wszystkie ruchome elementy. Śruby i wszelkie mocowania muszą być maksymalnie dokręcone.

Atlas do ćwiczeń, podobnie jak ławka do ćwiczeń, rower treningowy, musi być ustawiony na płaskiej powierzchni. Montaż i demontaż musi odbywać się zgodnie z załączoną do sprzętu instrukcją. Każdy sprzęt do siłowni powinien być regularnie czyszczony i konserwowany.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *