atlas-do-ćwiczeń

Atlas do ćwiczeń – idealny sprzęt sportowy

Czym jest atlas do ćwiczeń? Jest to wielofunkcyjny przyrząd składający się z kilku podzespołów mających na celu trenowanie poszczególnych partii mięśni. Trening na tym sprzęcie gwarantuje nie tylko rozbudowę masy mięśniowej, ale także kształtowanie i modelowanie całej sylwetki. Jest to uniwersalny sprzęt sportowy, ponieważ umożliwia znacznie rozbudowany i urozmaicony plan treningowy. Atlas to typowy sprzęt do siłowni, ale coraz więcej osób decyduje się na jego zakup do domu. Jednak przed taką decyzją należy się zastanowić, czy posiadamy wystarczającą ilość miejsca, ponieważ atlas wymaga większej przestrzeni niż np. orbitrek czy rower treningowy.

Zalety ćwiczeń na atlasie

Daje możliwość prostego dobierania obciążeń, co pozwala na ich odpowiednie dopasowanie do możliwości fizycznych użytkownika i jego aktualnych potrzeb treningowych.

Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana

Jego zaletą jest to, że może pracować na nim kilka osób jednocześnie.
Obciążenia są odpowiednio zabezpieczone, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników. Jest to jeden przyrząd, który łączy w sobie możliwości kilku przyrządów do treningu siłowego i nie tylko.

Kolejnym atutem jest to, że wszystkie grupy mięśni są trenowane w zbliżonym do siebie stopniu i czasie

Jest to sprzęt sportowy stabilny i wytrzymały, ale przy użytkowaniu należy pamiętać o jego maksymalnym udźwigu. Przy zakupie trzeba się zorientować, jaka jest maksymalna wytrzymałość atlasu, a następnie dopasować ją do wagi użytkowników. Dzięki temu zostanie zapewniony nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo osób trenujących. Najczęściej minimalne obciążenie sprzętu wynosi 150 kg.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *