zakup-czółenek-przez-internet

Chcesz kupić czółenka online? Nie daj się oszukać!

Coraz częściej lubimy robić zakupy bez wychodzenia z domu, co więcej producenci często w sklepach internetowych obniżają ceny swoich produktów. Kupno czółenek przez internet wiąże się jednak z ryzykiem i niezbędną wiedzą, którą powinna posiadać osoba kupująca.

Poznaj dokładnie produkt

Kupienie butów przez internet nie jest łatwe, ale pozwala zaoszczędzić czas i często też pieniądze. Dlatego kobiety coraz częściej wybierają czółenka właśnie online. Oczywiście warto przed zakupem sprawdzić parę kwestii. Po wybraniu interesującego nas modelu musimy zaznaczyć jaki rozmiar nas interesuje. Każda kobieta zna rozmiar swojego obuwia, ale nie oszukujmy się, producenci nie mają do tego jednej miary. Coraz częściej jednak można dokładnie zmierzyć wielkość stopy.

Pomiar zawsze wykonujemy od czubka dużego palca do środka pięty

Najlepsze sklepy internetowe mają tabele rozmiarów, które pozwolą nam wybrać dokładnie taki rozmiar, jak trzeba, znając długość swojej stopy. Następnie warto sprawdzić, z jakich materiałów zrobione są wybrane przez nas czółenka. Ponieważ nie możemy dotknąć butów przed kupieniem warto wiedzieć, jakie właściwości ma zamsz, jakie skóra, a jakie sztuczny materiał, bo między nimi będziemy najczęściej wybierać. Czym innym jest również wypełnienie buta, czym innym wierzch czy powierzchnia, wszystkie bowiem mogą być z różnych materiałów. Dokładne dane dotyczące obuwia muszą być zamieszczone przy produkcie na stronie internetowej.

Masz swoje prawa

Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, jak bardzo sprawdzisz czółenka przed ich kupieniem, mogą się na żywo po prostu nie spodobać. Nie warto jednak spisywać tego na straty. Przepisy dokładnie mówią o tym, że na oddanie towaru, z którego nie jesteś zadowolony, a który został zakupiony przez internet, masz 14 dni. Co więcej, niektóre sklepy oferują przerzucenie kosztów przesyłki na sprzedającego. To sygnał, że sklep poważnie traktuje swoich klientów. Przed zakupem można również zapoznać się z opiniami na temat sklepu. Dzięki nim będziemy wiedzieli czego się spodziewać w razie reklamacji lub zwrotów. Opinie pozwolą nam również dowiedzieć się o jakości wykonania produktów, których nie jesteśmy w stanie sprawdzić przed zakupem i zobaczeniem ich na własne oczy.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *