ciekawe-kierunki-studiów-min

Ciekawe kierunki studiów, czyli co wybrać w 2021 roku?

Chcesz poprawić swoje kwalifikacje zawodowe? Skończ studia. Z dyplomem wyższej uczelni łatwiej będzie ci znaleźć pracę w wymarzonym zawodzie. To także świetny sposób na przekwalifikowanie się. Jakie ciekawe kierunki studiów są brane pod uwagę w tym roku? Sprawdź nasze propozycje.

Humaniści kontra ścisłe umysły

Do niedawna podział kierunków studiów był dość konkretny. Część z nich należała do kategorii humanistycznej, inne do nauk ścisłych. Współcześnie sprawa jest bardziej skomplikowana. Przykładowo, grafik komputerowy musi być nie tylko uzdolniony artystycznie (humanista), ale też posiadać konkretną wiedzę informatyczną (kierunek ścisły). Patrząc na to, jakie ciekawe kierunki studiów oferują uczelnię, musisz znaleźć złoty środek. Ważne jest, aby zachować równowagę pomiędzy podpowiedziami serca, a wymaganiami rynku pracy. Niektóre kierunki to tzw. pewniaki, gwarantujące zatrudnienie. Inne studia dają wiele satysfakcji, ale niepewny etat.

Grafika dla osób działających twórczo

Ciekawe kierunki studiów kuszą zwłaszcza osoby, które lubią realizować własne, oryginalne koncepcje. Jeśli masz talent do rysowania lub fotografii, wybierz grafikę. Swoje dzieła możesz przetwarzać na wiele sposobów, korzystając z najnowszych osiągnięć druku cyfrowego. Studia umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy i specjalistycznych umiejętności. Nie musisz studiować kilka lat. Dwuletnie studia magisterskie są dostępne dla osób, które mają dyplom ukończenia studiów licencjackich. Ich wcześniejszy kierunek może być humanistyczny, lub artystyczny. Grafik jest przygotowany do pracy indywidualnej, lub zespołowej.

Filologia angielska i hiszpańska dla lingwisty

Z łatwością uczysz się języków obcych? Postaw na filologię. Czy anglistyka jest nadal popularna? Jak najbardziej. To międzynarodowy język biznesu. Dzięki niemu skomunikujesz się z ludźmi na całym świecie. Ciekawe kierunki studiów lingwistycznych to także inne języki. Możesz postawić na iberystykę. Językiem hiszpańskim posługuje się już prawie miliard ludzi na świecie. Coraz więcej firm szuka pracowników, którzy potrafią mówić po hiszpańsku. Lingwista znajdzie zatrudnienie w różnych dziedzinach. Tylko od twoich zainteresowań zależy, czy będziesz nauczycielem języka, tłumaczem, pracownikiem korporacji czy też freelancerem.

Stosunki międzynarodowe dla ciekawych świata

Jakie ciekawe kierunki studiów poleca się osobom, które lubią łączyć wiedzę z wielu dziedzin? Poszukaj informacji o stosunkach międzynarodowych. Łączą wiedzę, doświadczenia i osiągnięcia zarówno z ekonomii i prawa, jak i też z socjologii, nauk politycznych, geografii czy historii. To doskonała opcja dla osób ciekawych świata. Studia tego typu wybierają ci, którzy jeszcze nie mają sprecyzowanych poglądów na swoją przyszłą karierę. Ciągnie ich do wielkiego świata i od czegoś chcą zacząć. To także dobra opcja dla wszystkich, którzy wiedzą, w jakim kierunku chcą się rozwijać.

Nie masz czasu na studia dzienne? Uczelnie coraz częściej zapraszają zainteresowanych do nauki w trybie online.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *