woda-dla-pracownikow-min

Dlaczego warto posiadać dystrybutor wody w biurze?

Niezależnie od tego, w jaki sposób pracujemy – fizycznie czy umysłowo – każdy człowiek powinien regularnie nawadniać swój organizm. Naukowcy i lekarze twierdzą, że przeciętny człowiek w ciągu doby powinien wypić co najmniej 2,5 litra wody. Często zdarza się, że dostęp do niej jest utrudniony, co ma czasem miejsce w różnych zakładach pracy. Z tego względu, większość firm i biur postawiło na dystrybutory wody dla pracowników, by móc zagwarantować bezustanny dostęp do wody pitnej.

Woda dla pracowników

Prawo nakazuje, by pracodawca dostarczył swoim pracownikom wodę pitną, jeśli temperatura w pracy przekracza 25 stopni Celsjusza. W przypadku takiej temperatury, nie ma nic lepszego, niż chłodna, zimna woda, która rewelacyjnie gasi pragnienie. Może nam ją zagwarantować albo butelka wody włożona do lodówki, albo dystrybutor wody podłączony do prądu. Dystrybutory gwarantują szybkie schłodzenie wody, a koszty ich wynajmu czy zakupu nie są tak wielkie, jak korzyści płynące z ich użytkowania.

Woda dla pracowników powinna być orzeźwiająca, świeża, a ponadto bogata we wszelkie składniki mineralne. Dystrybutory gwarantują taką właśnie wodę, której dostawa odbywa się regularnie, a ponadto, co kilka miesięcy przeprowadzana jest specjalna sanityzacja, która znacznie wydłuża żywotność urządzenia. Korzystający z wody z dystrybutora pracownicy cieszą się znacznie lepszymi nastrojami, niż ci, którzy odmawiają sobie tej przyjemności i narażają się na odwodnienie oraz spadek formy.

Nowoczesne dystrybutory rewelacyjnym dodatkiem

Decydują się na dystrybutor wody, nie trzeba bać się, że urządzenie to zepsuje wizerunek firmy lub w jakikolwiek sposób ją oszpeci. Współcześnie rynek dystrybutorów wody jest tak szeroki, innowacyjny i nowoczesny, że każdy zainteresowany może wybrać idealny model dla swojego przedsiębiorstwa. Obecnie wiele dystrybutorów jest bezbutlowych, dzięki czemu urządzenie wygląda znacznie lepiej, niż to z galonem wierzchu. Woda dla pracowników może wypływać z dystrybutorów projektowanych zgodnie z najnowszymi trendami, dzięki czemu idealnie wpasuje się do każdego wnętrza.

Ekologiczne działania w miejscu pracy

Woda dla pracowników to nie tylko obowiązek pracodawcy, ale także znaczne ułatwienie życia pracownikom. Co więcej, dystrybutory wody to również źródło wiedzy na temat samego pracodawcy. Rezygnując z wody butelkowanej na rzecz dystrybutora, można cieszyć się opinią osoby, której stan środowiska naturalnego nie jest obojętny. Dystrybutory, niezależnie od tego, czy butlowe, czy bezbutlowe, są wyrazem dbałości o nasze środowisko naturalne. Rezygnujemy bowiem z wody, która zamykana jest w wielu butelkach o pojemności 1,5 litra na rzecz urządzeń, które praktycznie w ogóle nie generują odpadów. Jeden galon 20-litrowy oznacza wynoszenie śmieci raz na kilka dni, z kolei woda butelkowana to ogrom odpadów, których codziennie trzeba się pozbyć z biura. W przypadku dystrybutora bezbutlowego jest to jeszcze prostsze, gdyż tych odpadów w ogóle nie ma, a pracownicy mogą cieszyć się świeżą i orzeźwiającą wodą.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *