monitory-dla-graczy

Monitory dla graczy i inne akcesoria gamingowe, które warto kupić

Twoje hobby to granie na komputerze stacjonarnym? A może chcesz sprawić prezent komuś, kto uwielbia rozgrywki gamingowe? Podpowiadamy, jakie akcesoria warto wybrać. Poniżej kilka propozycji.

Ogromny wybór akcesoriów do gamingu

Dla gracza dobrej jakości akcesoria gamingowe to podstawa, by zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia i przyjemność z grania. Komputer stacjonarny to sprzęt, na którym można cieszyć się ulubionymi grami na PC. Równie ważne są jednak inne urządzenia i akcesoria – jak między innymi monitory dla graczy, klawiatura, joystick czy myszka. Gadżety zaprojektowane z myślą o wirtualnej rozrywce należy dopasować do swoich potrzeb oraz rodzaju gier, bo mogą one wpływać także na skuteczność gracza. Urządzeń do gamingu jest wiele – poniżej wybrane z nich.

Monitory dla gracza

Monitory do grania 4K powinny zagwarantować doskonałej jakości obraz. Urządzenie o rozdzielczości 3840 × 2160 i przekątnej 32 cali zapewni najlepsze wrażenia z gry. Ważna jest też częstotliwość odświeżania ekranu – najlepiej 144 Hz lub 240 Hz – oraz krótki czas reakcji, maksymalnie 4 ms, ale najlepiej 0,5 ms albo 1 ms.

Dobre urządzenia są też wyposażone w dodatkowe funkcje. Monitory 4K dla graczy firmy Samsung są wyposażone w zaawansowane technologie FreeSync oraz dodatkowo G-Sync. Nieustannie synchronizują one częstotliwość odświeżania ekranu z liczbą FPS, co oznacza brak problemów ze zniekształcaniem obrazu. Jeśli chodzi o rozdzielczość, sprawdzi się Full HD, ale lepszym wyborem będzie WQHD (2560×1440) – ten wybór wymaga jednak wydajnego komputera.

Słuchawki gamingowe

Najlepsze będą słuchawki zamknięte, bo skutecznie izolują od świata. Podczas grania ogromne znaczenie ma jakość obrazu, ale też dźwięku, gdyż wzmacnia on wrażenie czerpane z grania. Muszą też być wygodne, jeśli będą użytkowane przez kilka godzin dziennie. Słuchawki z mikrofonem pozwolą na komunikację z członkami drużyny.

Ważną kwestią podczas wyboru słuchawek jest też ich wielozadaniowość – większość osób szuka modelu, który sprawdzi się też do słuchania muzyki, oglądania filmów i seriali. Uniwersalny model będzie służył też do innych zastosowań.

Klawiatura gamingowa

Komputer, monitory dla gracza, słuchawki to nie cały zestaw. Kolejne niezbędne akcesorium podczas wirtualnych potyczek to klawiatura dla gracza. Dostępne są m.in. klawiatury membranowe, mechaniczne i optyczne, a także hybrydowe, przewodowe i bezprzewodowe.

Ze względu na konstrukcję i wydajne parametry, to klawiatura mechaniczna jest stworzona do gier. Pozwoli uzyskać lepszą szybkość, refleks i precyzję podczas akcji, a także zapewni odpowiedni komfort. Jest niezbędna podczas rozrywek wielozadaniowych. Takie konstrukcje wyróżniają się też dłuższą trwałością. Większą popularnością cieszą się przewodowe, bo nie dopuszczają do opóźnień w przesyle sygnału.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *